Paksan üretiminin çoğunu ihraç ediyor

Ankomak 2014 kapılarını bugün TÜYAP'ta açtı. Sektör temsilcilerinin yoğun olarak katıldığı fuarda sektörün önde gelen platform firmalarından biri olan Paksan da ürünleriyle yer aldı..

Paksan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaleli çok uzun yıllardır fuarlara katıldıklarını ancak firmaların farlara bakışlarında bazı sorunlar olduğunu  belirterek şu açıklamalarda bulundu: "Bizdeki makine sektöründe fuarlar konusunda şöyle bir sorun var: fuara özel ürün hazırlamıyoruz elimizdeki ürünlerle öylece geliyoruz. Biz fuara yine platformlarımızla katıldık. Fuardaki ürünlerden Rusya'ya sene de en az 60-70 tane gönderiyoruz. Yoğun olarak ihracaat yapıyoruz ama Türkiye piyasasından çıkacağız diye bir şey yok tabi. Ülkemiz için güzel şeyler oluyor tabi firmaların çoğalması bizim lehimize iyiye güzele beraber ulaşırız. Merdiven altı firmaları kastetmiyorum tabi, bunların sorunları var, örneğin CE belgesi gibi bir dertleri yok, biz CE çıktığından beri buna uyuyoruz. Hatta ilk CE belgesini Karayollarına verdiğimiz bir makine için almıştık. Bugün de hala buna devam ediyoruz dünyanın neresine makine verirsek verelim CE belgesine uyuyoruz. Ama bugün hala daha Türkiye'de buna uymuyor ki bunun anlamı şu: arada bir fiyat farkı oluşuyor. Tabi bu haksız rekabet yol açıyor."

87 yılından beri fuarlara katıldıklarını, o günden bugüne fuarcılığın da firmaların da oldukça geliştiğini vurgulayan Kaleli, "Biz Hannover'e de katıldık, bu sene Nijerya'ya gidiyoruz, Suudi Arabistan, Cezayir'de fuarlara katıldık. Türkiye'de Ankomak'a uzun zamandır katılmıyorduk, bu sene burada olmamız gerekiyordu. Fuarlar tabi bizim makinelerimizin reklamını yapıyor, müşterilerimizle buluşuyoruz prestij meselesi bir yandan da." dedi.

Other News

Detachable Truck Mounted Platform

18 meter telescopic - truck mounted aerial work platform / cherry picker with detachable hydraulic, electronic and mechanical equipment has been delivered as per the request of a reputable client in Turkey.

18 Meter Articulated Telescopic Platform on 3.5T GWT: KET 183

Paksan Platform's standard truck mounted access platforms with articulated telescopic booms are designed to be fit on 3.5 GWT vehicles. Paksan has been the first Turkish manufacturer introducing such type of aerial platforms to the Turkish market

Trailer Mounted Aerial Work Platform

As part of the spider / crawler platform series, Paksan has updated its design for the trailer mounted boom lifts and cherry pickers mewp

Boom Truck in KIT Form

Paksan Platform, the leading Bucket Truck, Boom Lift, Powered Access equipment manufacturer from Turkey can deliver truck mounted aerial work platforms, either already mounted on the truck chassis, or ready to be mounted KIT form, depending on the request of the particular client. Paksan can provide the entire technical support post sales.